Home
Obec
Místopis
Historie
Fotogalerie
Autor
Různé zajímavosti


Autor
Obecní úřad
Reliéf obce

Erb     Obec TVAROŽNÁ


Letecký pohled na Tvarožnou Tvarožná je obec střední velikosti, ležící na úpatí jižních výběžků Drahanské vrchoviny, nacházející se asi 10 km východně od Brna (ukázat na mapě). Dá se sem přijet jak po dálnici D1 směrem na Olomouc (exit 207 km - motorest Rohlenka), tak i po souběžné silnici 1. třídy č. 430, taktéž směr Olomouc. Dopravní obslužnost je zajištěna autobusovou linkou firmy SEBUS č. 702 (jízdní řád v PDF) , která je součástí integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. (mapka sítě)

Na obec se lze podívat také z leteckého pohledu. Pomocí tlačítka "+" se lze přiblížit na detailní pohled, takže se můžete doslova podívat až na vlastní dvorek. Kliknutím na "pravítko" můžeme na té mapě označit a změřit vzdálenost daných úseků.

Obec je protáhlejšího, zalomeného tvaru, který kopíruje silnici 2. třídy směrem na Pozořice. Rozkládá se na výměře 883 ha, žije zde asi 1.200 obyvatel ve více než 360 domech, převážne moderních, slušně vybavených. Taktéž občanská vybavenost je na velice solidní úrovni - je zde zavedena kanalizace, plynovod a vodovod. Nachází se zde pošta, zdravotní středisko s ordinací praktického i zubního lékaře. Jsou zde mateřská i základní škola. Také se zde nachází Kulturní dům, několik obchodů s potravinami, smíšeným zbožím, hospoda a restaurace.

Tvarožná byla v letech 1996 a 1997 dvakrát po sobě vyhlášena Obcí roku v "Programu obnova vesnice" , takže již nadále nemohla soutěžit.

Starostou obce je od posledních komunálních voleb z roku 2002 p. František Kopecký, jeho zástupcem Ing. Jiří Havel. (oficiální výsledky voleb) Nyní na podzim 2006 nás opět čekají další komunální volby.

Tvarožná má od 10/02 na internetu i svou oficiální stránku www.tvarozna.cz. Tato byla začátkem února 2006 velice zdařile vylepšena a upravena a vyhovuje všem zákonem stanoveným požadavkům (elektronická vývěska, podatelna).


Pozn.:
Vítězství p. Kopeckého ve volbách 2002 neprošlo bez povšimnutí a na "www.austerlitz2005.cz" se objevila následující tisková zpráva:

Volby do obecních zastupitelstev a Projekt Austerlitz 2005

"Dobrá zpráva pro nás všechny je, že vícepresident pro regionální spolupráci Projektu Austerlitz 2005, pan František Kopecký se Sdružením nezávislých vyhráli komunální volby v Tvarožné na celé čáře. Získali 10 mandátů, před KDU-ČSL - 4 mandáty a před KSČM, kterým voliči přidělili 1 mandát. Obec Tvarožná se tedy činí nejen jako člen projektu Austerlitz 2005, ale i jako vyspělá a prozíravá obec. Františku, gratulujeme! Ještě bys mohl převzít velení ve Tvém klubu vojenské historie...... Rakušanům by ta změna jistě prospěla."

S tím nelze než souhlasit.